ULRYCH INVEST CLUB

NÁKUPY A PRODEJE V PORTFOLIU

Tady najdete nejnovější nákupy a prodeje v akciovém portfoliu, včetně jejich historie za poslední rok. 

Jedná se o moji intenzívní práci pro vás, členy clubu, proto prosím ve vlastním zájmu užívejte tento prémiový obsah pouze pro sebe.

Žádný z uveřejněných nákupů není investičním doporučením. 


16. 7. 2024 VanEck BDC INCOME ETF (BIZD) BUY

Dnes jsem (také) na základě úvahy z dopolední Glosy z trhů nakoupil dlouho sledované ETF BIZD, které zahrnuje řadu významných hráčů na poli BDC, tedy business development companies sektoru. Jak už jsem o tom mnohokrát mluvil v prémiových videích, jde o společnosti, které využívají aktuálního prostředí vyšších úrokových sazeb a nabízejí na nebankovním trhu výhodné půjčky firmám, které nedosáhnou na bankovní úvěry. A těch přibývá.

Dlouho jsem se držel zpátky, protože jde samozřejmě o rizikový byznys, tedy hra s dluhovými pákami a pohyblivými úrokovými sazbami. Jenže tyhle společnosti se hru už naučily a jsou v tom velmi dobré. Na Seeking Alpha čtu pravidelně množství pozitivních analýz BDC firem, podepřených argumentem, že tyto firmy mají většinu úvěrů u klientů s prvním zástavním právem a že svoje portfolio časem odlehčily a zkvalitnily, tedy cíleně snižují jeho rizikovost.

Druhým postrčením do tohoto obchodu je vývoj politické a ekonomické situace v USA, kde vnímám, že sazby mohou opravdu zůstat vyšší déle, což je pro BDC firmy ideální prostředí. Viz text dnešní Glosy z trhů, kdy mně trhy připomínají spíš megashow a hlubší korekce prostě nemusí nastat. A pokud ano, byl by to dominový efekt, který by vzal skoro všechno. Proto mi expozice za 5k USD s dividendou cca 11% připadá jako rozumná.

Na NYSE se mi tedy dnes po otevření burzy realizoval limitní čekající příkaz a já mám nakoupeno 293 akcií za 16,99 USD u Patria Finance, Lynx toto neumí z důvodů, které už jsme probírali. 

3. 7. 2024 CROSS TIMBERS ROYALITY TRUST (CRT) BUY

Dnes jsem v pre-marketu nakoupil svoji tradiční "první pozici", tedy 500 ks akcií za 10 USD, u společnosti CRT, kterou sleduji a monitoruji už delší dobu. Jedná se o čistou spekulaci na ceny ropy, protože tento trust funguje velmi jednoduše: na základě vlastnictví těžebních pozemků pobírá a rozděluje podíly na ziscích z licenčních poplatků z těžby ropy a zemního plynu v Oklahomě, Texasu a Novém Mexiku. Kde btw žije část mé rodiny :) Aktuální dividenda je vysoká, její minulost dlouhá, ale při tlaku na ceny ropy čekám proměnlivý vývoj dividendových příjmů, což mi nevadí. I při teoretickém snížení dividendy by mě podnik zajímal a přikupoval bych, pokud zůstane byznys průhledný a zdravý. Na téma této společnosti natočím o víkendu video PV2, takže brzy dostanete další detaily.

25. 6. 2024 BLACKROCK ENHANCED EQUITY DIVIDEND FUND (BDJ) BUY

Dnes jsem ke zhruba třem desítkám akcií v portfoliu přidal už třetí z vyhlídnutých fondů, abych dál posiloval svoje dividendové příjmy a současně diverzifikoval a hedgoval portfolio. Víc o tom budu mluvit v novém prémiovém videu (PV1), které budu zpracovávat tento víkend a dostane se k vám za týden. Nakoupil jsem na NYSE limitním příkazem 900 akcií za 8,18 USD. Fond vyplácí měsíční dividendu ve výši přes 8 % p.a. a jeho expence ratio je 0,86%. 

13. 6. 2024 PATRIA INVESTMENTS (PAX) BUY

Čekajícím limitním příkazem se mi dnes posílila pozice v této investiční společnosti, orientované na Latinskou Ameriku, viz první nákup s komentářem ze 24. 4. 2024.

12. 6. 2024 AMBEV S.A. BUY

Dnes se mi po velmi dlouhé době trpělivého čekání realizoval první nákup brazilského producenta alko a nealko nápojů. Z videí víte, že jsem si čekal na naplnění technického patternu a na cenu, kde by divi dávala alespoň 7%. Fundament sedí už dlouho dobře: společnost je bez dluhu, má silné FCF, bezpečný výplatní poměr, krásné marže a ROE. Cena může samozřejmě pokračovat v sestupu, odliv kapitálu do US techů je zřetelný všude, plus tu máme i riziko slabé brazilské měny. Přesto mě to jako alternativní investice mimo USA připadá velmi zajímavé. Při případném poklesu bych dokupoval někde u 1,5 USD. 

7. 6. 2024 SIBANEY STILLWATER SELL

Už delší dobu se trpělivě dívám na labilní aktivity těžební společnosti Sibaney Stillwater, od zrušení pololetní dividendy až po časté stávky v dolech a narůstání dluhu. Tato firma byla mojí spekulací na růst cen drahých kovů, ovšem i při růstu ceny zlata se Sibaney zmítá v ekonomicky náročné době, a tak jsem se dnes rozhodl svoji pozici v pre-marketu prodat. Získal jsem tak zpět původní ekvitu a cca 10% zisk, což opět posiluje moji cash pozici v portfoliu, těším se tedy, že půjdu brzy na nákupy :) Hlavní spouštěč mého rozhodnutí bylo dnešní prohlášení (detail jsem dal do chatu), které výrazně navyšuje dluhovou páku společnosti, což se mi ostře nelíbí, protože to zvyšuje poměr risk / reward ve prospěch rizika. 

31. 5. 2024 FANUC SELL

Z portfolia jsem dnes po delších úvahách odprodal akcie japonské společnosti Fanuc, viz nákup v září minulého roku níže. Jednalo se o malou pozici, která mně ale zbytečně zadržovala vloženou ekvitu, aniž by přinášela zajímavější zhodnocení. Dividenda byla mizivá a spekulace na kapitálový růst (a růst Japonska) je komplikovaná. I technicky se začal trend obracet, a tak jsem se rozhodl realizovat malý zisk a přesunout ekvitu do cash pozice pro nákup nového silného dividendového hráče.

28. 5. 2024 BLACKROCK SCIENCE AND TECHNOLOGY TRUST (BST) BUY

Ke stock picking, kdy pečlivě a pomalu vyhledávám akcie, které mají z mého pohledu potenciál, protože se u nich snoubí zajímavá cena s robustním fundamentem, je toto druhý nákup fondu. Co se to děje? Jednoduše se tím snažím ve svém portfoliu reflektovat to, o čem jsem psal v dnešní Glose z trhů a o čem jsem mluvil v posledním PV1. Tedy, jestliže si připustím, že současný trend na tech akciích a AI bude pokračovat, chci si vytvořit příležitost na tomto trendu profitovat, i když ho osobně nepovažuji za zdravý (předražený). BST, jehož cena není rozhodně u ATH, mně tedy umožňuje vstoupit do trendu i později, a navíc mně vyplácí dividendu přes 8% p.a. To už je silný argument. Nakoupil jsem na NYSE 190 kusů akcií za 36,94 USD a při výraznějším poklesu budu rád dokupovat. Obchod jsem opět realizoval u brokera Patria Finance, který obchodování s tímto instrumentem umožňuje. 

13. 5. 2024 ABRDN HEALTHCARE INVESTORS (HQH) BUY

Můj dnešní druhý nákup je uzavřený US fond zaměřený na zdravotnictví, hlavně biotechnologie a farmacie. ABRDN Healthcare byl dříve známý jako Tekla Healthcare. Aktuální cena představuje slevu oproti NAV fondu, což je jistě příjemné. Navíc fond nedávno navýšil distribuci akcionářům, fotky dám do chatu. Díváme se tedy na časem prověřeného a silného dividendového hráče, aktuální divi směřuje nad 10%, výplaty jsou kvartální. Nakoupil jsem 410 akcií za 17,22 USD, což ukazuje, že mám chuť v tomto fondu a oboru utratit o trochu více, než za běžný první nákup. 

Technická: Protože se jedná o fond, je přísněji regulovaný a např. Lynx mi ho neumožnil nakoupit. Patria Finance si naštěstí vykládá evropskou legislativu pružněji (nesmíme u těchto produktů doporučovat a radit, ale necháme je klienty obchodovat), takže můj nákup proběhl u Patrie.

13. 5. 2024 Enstar Group (ESGRO) BUY

Dnes jsem v pre-marketu nakoupil 200 akcií pojišťovací společnosti Enstar Group za cenu 25,50 USD za jednu. Jde o pojišťovací společnost se specializací na "run-off" pojištění. Tato speciální skupina pojistných produktů chrání pojistníky v případě, že jejich pojišťovna přestane uzavírat nové pojistné smlouvy, a zajišťuje krytí pro stávající pojistníky až do vypršení platnosti jejich pojistných smluv. Pomáhá zmírnit rizika a eliminovat budoucí závazky spojené s odchodem pojistitele z trhu prostřednictvím likvidace. Nákup odráží můj už dříve deklarovaný zájem o sektor pojišťovnictví. 

Technikálie obchodu: Tikr mateřské společnosti je ESGR, ale zde nedochází k výplatě dividend. Naproti tomu tikr ESGRO vyplácí 7% p.a. na dividendě. A spread bývá u obchodování této společnosti vyšší, v jednu dobu byl u několik dolarů. Kupoval jsem limitním příkazem, kdy spread mezi nákupní a prodejní cenou byl cca jeden dolar. Jde tradičně o první nákup, v případě poklesu a finančního zdraví firmy budu rád dokupovat. 

10. 5. 2024 PennantPark Floating Rate Capital (PFLT) BUY

Protože se mi líbily kvartální výsledky společnosti, přikoupil jsem dnes na burze v NY 260 kusů akcií investiční společnosti PennantPark Floating Rate Capital (PFLT), kterou sleduji už přes dva roky. Aktuálně tedy vlastním 760 akcií, které mi budou při průměrném dividendovém výnosu 10% p.a. přinášet přibližně 80 USD každý měsíc. Je to výjimečný nákup, protože za lehce dražší cenu, než byl ten první, ovšem cena je vyšší jen o 10%. A jak jsme rozebírali v chatu a v prémiovém videu, dlouhodobě se pohybuje ve stranovém kanále, což osobně právě u dividendových akcií vítám. Na společnost budu o víkendu tvořit prémiové video (PV2), kde bude více detailů. 

24. 4. 2024 PATRIA INVESTMENTS (PAX) BUY

Dnes odpoledne jsem na NY burze nakoupil 360 akcií Patria Investments v ceně 13,98 USD za kus.  Jedná se dlouhodobou investiční myšlenku, kterou znáte z prémiových videí. PAX je investiční společnost s 30ti letou tradicí, která pokrývá trh Latinské Ameriky. Více fundamentálních detailů přinesu v následujícím prémiovém videu. Firmu sleduji už minimálně dva roky a moje předešlá tvrdohlavost ohledně nízké nákupní ceny mně připravila o několik dividendových výplat. Proto jsem se rozhodl dnes firmu koupit pár procent nad mojí nákupní cenou. Btw, nekoupil jsem na základě nedávné vyšší divi, která efektně navýšila projektovaný divi výnos, protože nemám jistotu, že management toto navýšení udrží. Budu tedy spokojený s dosavadním divi průměrem okolo 7%. Jde mi o expozici do Latinské Ameriky, slušnou divi a potenciál kapitálového růstu. Při poklesu na moji původní nákupní úroveň budu dokupovat. 

19. 4. 2024 HEIJMANS (HEIJM) SELL

Dnes ráno se mi vyplnil čekající prodejní příkaz na celou pozici akcií společnosti Heijmans, tak jak jsem to několikrát anoncoval v prémiových videích a komentářích v clubovém chatu. Po zhruba ročním držení jsem uskutečnil zisk cca 40% plus dividenda, tedy spokojenost. Vzhledem k prudkému nárůstu ceny v posledních týdnech jsem musel tradingově reagovat a vytvořit si win-win obchodní situaci, což bylo, že pokud se cena dostane na jistou úroveň, "zastopkuju" si zisk a nechám trhy běžet. Dnes tedy cena klesla na stop loss a tím rozhodla. Společnost si přeřazuji do watchlistu a pokud zůstane zdravá, velmi rád ji znovu nakoupím po případné výraznější korekci. 

4. 4. 2024 CALIMA ENERGY (CE1) SELL

Dnes jsem mi podle anoncovaného plánu prodala na australské burze celá pozice australského těžaře v Kanadě, Calima Energy, kde jsem realizoval cca 20% ztrátu. Prodal jsem za cenu, kterou bych během dalšího půl roku dostal na dividendě, ale nechce se mi čekat. Beru raději malou ztrátu a hlavně původní ekvitu, kterou posílám do cash pozice v portfoliu, kde čekám na další potenciální nákupy.

25. 3. 2024 DISNEY (DIS) SELL

Čekajícím limitním příkazem (sell limit) se mi na NY burze prodalo všech 118 držených akcií společnosti Disney podle zmiňovaného záměru na ceně 119 USD. Akcii jsem nakupoval za 90, a pak při poklesu za 80 USD, oba nákupy za 5k USD. Prodejem jsem získal zpět původní ekvitu plus zisk 4000 USD. Mám tedy dalších 14k USD jako navýšení cash pozice v portfoliu pro možné využití: dokupy již držených divi akcií, nákupy nových divi akcií na úrovních, které dlouhodobě sleduji, nebo nové swingové obchody. 

18. 3. 2024 HSBC (HSBA.L) BUY

Dalším hráčem v sektoru finančnictví, kterého jsem dnes nakoupil, je tradiční britská banka HSBC. Koupil jsem v Londýně 650 kusů akcií za 6,033 GBP. Z prémiových videí víte, že tuto banku sleduji už delší dobu, a i když si umím představit o pár procent nižší nákupní cenu, rozhodl jsem se do pozice vstoupit tradičním prvním nákupem. Pokud bude cena klesat, budu rád dokupovat. Jak jsem před časem říkal, chci posilovat svoji expozici ve Velké Británii, a současně jsem získal bankovního hráče, což jsem chtěl. V oboru financí mam v portfoliu jen český SAB Finance, což se směnárna, a americký PFLT, což jsou mimobankovní půjčky a úvěry. Dividendová politika firmy má tradici a její aktuální výška se mi líbí. 

18. 3. 2024 MAPFRE (MAP) BUY

Dnes jsem na madridské burze nakoupil 1920 kusů akcií společnosti Mapfre za 2,076 EUR. Jeden z členů clubu přinesl tuto investiční myšlenku do našeho Whatsapp chatu a já jsem na toto téma jednak vytvořil nové prémiové video (PV2), které dostanete zítra do mailu, a jednak jsem se i rozhodl pro první nákup těchto akcií. Všechny detaily k nákupu obsahuje zítřejší PV2, ale ve stručnosti: tradiční dividendový hráč s pěknou divi, nízká zadluženost, nízký výplatní poměr, rostoucí tržby, zisky i cash flow. Jediný důvod, proč jsem trochu opatrně snížil svoji obvyklou první pozici je, že jde o Evropu a EUR, z čehož nejsem nadšený. Ale sektor pojišťovnictví mě zajímá a měl by dobře fungovat i v horších časech Evropy. 

11. 3. 2024 BRITISH AMERICAN TABACCO (BATS.L) BUY

Nákup British American Tabacco jsem plánoval už delší dobu a mluvil o něm v prémiových videích. Dopřál jsem si tohoto silného dividendového hráče o 10% výše, než jsem plánoval, protože jsem chtěl zapojit do práce část ekvity získané z prodeje Mo-Bruku a protože jsem se dobře trefil před ex-dividend day (21. března), abych si rovnou slízl první 10% dividendu. Nakupoval jsem v Londýně, 175 akcií za 22,80 GBP. 

11. 3. 2024 MO-BRUK (MBR.WA) SELL

Likvidace pozice Mo-Bruku nikoho nepřekvapí, už delší dobu jsem ji plánoval a mluvil o tom. Realizovaná ztráta 8% je malá a rád ji započítám proti letošním ziskům. Pointou bylo odejít z této polské akcie, jejíž dividendy jsou daněny 29%, a získat původní ekvitu (10k USD) pro nákup výnosnějších aktiv.

9. 2. 2024 VODAFONE GROUP ADR (VOD) BUY

Dnes ráno se mi v pre-marketu před odpoledním otevřením US trhů realizoval limitní nákupní příkaz na Vodafone Group ADR (VOD), 620 kusů akcií za 8,10 USD. Důvody a celkový záměr popisuji v posledním prémiovém videu a vrátím se k tomu i v tom příštím, které budu publikovat ve středu. Jinak jde ale o klasický první nákup metody scaling in s aktuální dividendou okolo 12% p.a. a posílením expozice do Velké Británie.

2. 2. 2024 PETROBRAS (PBR-A) BUY

V pátek se mi doslova minuty před zavřením trhů realizoval čekající limitní nákupní příkaz na 180 akcií brazilského Petrobrasu za 16,49 USD. Je to pro mě nezvyklý nákup, protože většinou dokupuju při poklesu, ale nerad zvyšuju expozici při rostoucí ceně. Navíc na dané akcii mám už 100% kapitálový zisk. Důvodem je strategické rozhodnutí pro větší expozici do Latinské Ameriky, kde Brazílie hraje v poměru rizika a odměny první housle. Když jsem si probíral i ETF na daný region, Petrobras má v ETF vždy majoritní zastoupení. Proto jsem přehodnotil svoji úvahu o realizaci zisku pod 20 USD, ale naopak se rozhodl v akcii setrvat dlouhodoběji. Důvodem je nejen strategie regionu, ale samozřejmě i velice tučná dividenda, která činí aktuálně 15-20%, podle různých propočtů. Je ale důležité zmínit, že dividendová politika každé firmy se může snadno změnit. A dvojnásob to platí v Latinské Americe. Podle vyjádření managementu ale Petrobras počítá se suverénní profitabilitou při ceně ropy 70-90 USD za barel, takže tam vnímám slušné bezpečí. 

30. 1. 2024 PFIZER BUY

Dnes jsem nakoupil na NYSE svou první pozici ve farmaceutickém gigantu Pfizer, 200 akcií za 27 USD. O tomto záměru jsem mluvil v prémiových videích. Chci budovat dlouhodobější pozici metodou scaling in, takže budu rád, pokud bude cena akcie ještě klesat. V sektoru zdravotnictví a konkrétně farma-firmách vidím osobně do budoucna velký potenciál, i když mohou mít krátkodobé problémy. Dividenda přes 6% p.a. je pro mě pro první nákup zajímavá, při poklesu a dalších nákupech by měla růst. PFE dnes zkorigoval, protože doručil smíšené kvartální výsledky - vyšší než očekávané zisky, ale nižší než očekávané tržby. Celkově hodnotí analytici pozitivně jeho velmi slušnou resilienci v době, kdy odezněl covid. A ano, firma je komplikovaná a má na krku soudní pře z období covidu. Přesto se díváme na mnohaletého matadora se skvělou minulostí, velkých cashem a dobrými účetními daty. 

19. 1. 2024 DAX SELL

Včera večer jsem nakoupil "kontrariánskou" pozici short DAX. Jak víte z mých Prémiových videí, nepoměr německé reality a akcií u ATH mě už dlouho připadá absurdní. Proto jsem si zaspekuloval na pokles nákupem inverzního ETF, které zrcadlově kopíruje vývoj DAX. Zdůrazňuji, že jde o nepákový produkt, tedy riziko je za mě rozumné (jako u běžné hotovostní akcie) a jednoduše o co bude DAX klesat, o tolik budu vydělávat. (Je to stejná hra jako u inverzního nepákového ETF na US akcie nebo čínské akcie, které jsem v minulosti zavřel se ziskem.) Jde o Xtrackers ShortDAX Daily Swap UCITS ETF (XSDX.L) a baví mě na něm i to, že je obchodovaný v GBP v Londýně. Nakoupil jsem za svou tradiční první sumu 5k USD a pokud bude produkt klesat, budu normálně dokupovat metodou scaling in až do plné pozice 10k USD.

17. 1. 2024 MPW BUY

Právě jsem podle plánu nakoupil kontroverzní Medical Properties Trust (MPW): 320 akcií za 3,10 USD. Poslední lehký dokup v rámci metody scaling in. Mám plnou pozici a tedy splněno. Teď si v klidu počkám, co v následujícím roce udělá US ekonomika, drahé peníze, trh nemovitostí, reity atd. 

16. 1. 2024 PAREX RESOURCES BUY

Podle dlouhodobého plánu (a ostatně i komentáře v dnešním Prémiovém videu) jsem právě dokoupil Parex Resources, 180 akcií za 22,10 CAD. Využil jsem krásný pád, na který jsem dlouho čekal a technicky ho předpokládal. Pád proběhl i naproti velmi dobrým kvartálním výsledkům a budoucím výhledům (guidance) firmy, které dnes byly publikovány. Zřejmě si investoři přečetli výsledky a závazek firmy vracet hodnotu akcionářům negativně, nebo čekali víc. Plus dnes padají energie. Technika nákupu: Metoda scaling in, první nákup byl za 5k USD, nyní druhý nákup za 3k USD. Nakoupeno v CAD. Třetí dokup plánuji okolo 18 CAD za 2k USD. Velmi příjemně to zvedá moji kvartální i roční dividendu z akcie.

22. 11. 2023 SIBANEY STILLWATER BUY

V souladu s mými analýzami a informacemi v prémiových videích jsem dnes v pre-marketu nakoupil 1.170 akcií společnosti Sibanye Stillwater (SBSW) za cenu 4,20 USD. Jedná se o první nákup této společnosti. Aktuální dividenda společnosti činí necelých 9 procent. Využil jsem tak včerejšího pádu ceny po oznámení společnosti, že vydá konvertibilní dluhopisy, splatné v roce 2028. Což investoři potrestali jako zadlužování. Moje investiční filosofie je, že je vlastně jedno, na jakou skutečnost nebo jen záminku cena mnou dlouhodobě sledované společnosti padne na moji nákupní úroveň. Trhy jsou velmi emoční. Samozřejmě si před nákupem znovu procházím analýzu a dívám se, jestli v čase nedošlo k zásadní změně situace, tedy proč jsem danou společnost chtěl vlastnit. Dluh této jihoafrické těžařské společnosti (drahé kovy) je myslím rozumný, činí cca 25% vůči ekvitě, a výplatní poměr dividendy je také příznivý. Vydání dluhopisů osobně nepovažuji za problém, je to běžný firemní instrument. Taková je moje optika, nikoli investiční doporučení. Pokud bude cena společnosti klesat, uvítám to a budu dokupovat podle své strategie 2 - 3 nákupů, metoda "scaling in". Záleží hodně na vývoji segmentu drahých kovů, který je citlivě navázaný na vývoj akcií a státních dluhopisů.

23. 10. 2023 CROWN CRAFTS a NORSK HYDRO BUY

V pátek se mi dokoupil požadovaný zbytek akcií společnosti CROWN CRAFTS, o jejímž prvním nákupu jsem vás informoval 19. října. Tentokrát už burza standardně spárovala nákupní a prodejní příkazy v market čase. Dále jsem podle svého záměru, který jsem komunikoval v Prémiovém videu, v pátek nakoupil na US OTC trzích 940 akcií společnosti Norsk Hydro (NHYDY) za 5,30 USD s aktuální dividendou 9,8% p.a.. 

20. 10. 2023 RSSS a IDS SELL 

Protože trhy příjemně klesají, realizoval jsem včera dva odprodeje svých ziskových akciových pozic. Je za tím jednoduše tendence doplnit si už tak silnou cash pozici pro perspektivní nákupy nových, převážně dividendových, akcií. Jednak jsem se zbavil se ziskem firmy Research Solution, RSSS, kterou jsem držel už delší dobu a jejíž cena trpí spolu s cenami US firem s malou kapitalizací. Malý zisk, cca 1000 USD, představuje spolu s uvolněnou původní ekvitou, 8.000 USD, sympatické posílení mé cash pozice, protože řada sledovaných akcií se začíná blížit mým nákupním úrovním. A pokud pošlu finance brzy nově do práce pro zajímavou dividendu, je to za mě to nejmoudřejší, co mohu v současné nepřehledné době udělat. Totéž platí pro odprodej britské firmy International Distributions Services (IDS), původně Royl Mail. I zde cca 1000 USD zisku plus 10.000 USD původní ekvity tvoří zajímavý potenciál pro nové dividendové nákupy, které očekávám. Tady jsme navíc prošli zrušením dividendy, takže držet tuto firmu v dividendovém portfoliu byl celkem luxus. Ani jedna z obou firem není podle mého názoru špatně, v řádu delších měsíců a let mohou růst. Jen aktuálně vidím efektivnější využití pro svých 20k USD. 

19. 10. 2023 CROWN CRAFTS BUY

Včera se mi na realizovala menší část mého zadaného příkazu na akcii CROWN CRAFTS (viz můj komentář k této firmě s aktuální dividendou 7,3% v posledním Prémiovém videu). Je bizarní, že cena akcie na burze prozatím vyklesala jen na 4,33 USD, zatímco můj příkaz byl částečně realizován na 4,30 USD v pre-marketu. Toto je zajímavý příklad toho, kdy si některý prodávající nezajistí svůj příkaz pomocí limitního příkazu (minimální cena, za kterou je ochoten prodat), a akcie se mu pak prodá levněji, než kam dojde oficiálně cena v ten den. Oproti prodávajícímu jsem samozřejmě ve výhodě, ale celkově to pro mě nic neznamená, prostě se mi nakoupila zhruba čtvrtina zamýšlených akcií a věřím, že brzy dokoupím za stejnou cenu zbytek. Můj čekající nákupní příkaz u LYNX automaticky zůstává, jen se snížil o již nakoupené množství.

25. 9. 2023 FANUC BUY

Dnes po otevření US trhů se mi nakoupil titul FANUC na zadaném nákupním příkazu 13,30 USD, a to 375 kusů. Svému záměru nakoupit akcii tohoto japonského výrobce průmyslových robotů jsem se věnoval v prémiovém videu, kde si můžete moje uvažování o akcii osvěžit. Nákup proběhl na OTC trhu, jde o ADR, tikr FANUY. Povolení pro obchodování na OTC trzích není složité, většinou jde o jeden mail na podporu LYNX a vyplnění krátkého investičního dotazníku. Toto oprávnění máte pak dlouhodobě aktivní, může se tedy hodit i pro další tituly na OTC trzích.

7. 9. 2023 DISNEY
BUY

Jak jsem plánoval v posledním videu Akcie v akci, nastavený nákupní příkaz na USD 80 pro společnost Disney se mi dnes odpoledne vyplnil a posílil tak moji pozici o druhých 5k USD. Dále už pozici posilovat nechci.